Cảm biến tiệm cận IVA0012T IPF Electronic - IPF-Electronic Việt Nam
Xuất xứ:
Đức
Tình trạng:
Mới 100%
Mô tả:
Nhà cung cấp IPF-Electronic Việt Nam
Thành phần:
Cảm biến tiệm cận
Mã sản phẩm:
IVA0012T
Cảm biến tiệm cận IPF-Electronic Việt Nam
Đại lý IPF Electronic Việt Nam | IPF-Electronic Vietnam
IVA0012T IPF Electronic - Nhà phôi phối cảm biến tiệm cận IPF Electronic Việt Nam
amplifier IVA0012T
Sensor ind,hochtemp,kabelverstärker 10m
10-30VDC,100mA,Lemo-Dose,M12-Stecker
Mechanical features
Mounting method : DIN rail
Housing material : Plastic
Housing design : Cylinder plain
Device design : Field device
Cable length : 10m
Number of wires : 2
Degree of protection (IP) : IP50
Electrical features
Switching current : 0.1A
Switching capacity : 2.4VA
Switching frequency : 9Hz
Number of output circuits, transistor pnp : 1
Inherently safe according to EN 60947-5-6 NAMUR : no
Galvanic isolation between inputs : no
Short-circuit-proof : yes
Reverse polarity protection : yes
No-load current : 5mA
Power consumption : 0.12W
Type of voltage supply : Active
Switching voltage : 30V