C5240-0010, C5240-0000 Beckhoff | 19-inch slide-in Industrial PC
Xuất xứ:
USA
Tình trạng:
Mới 100%
Mô tả:
Đại lý Beckhoff Việt Nam
Nhà cung cấp thiết bị hãng Beckhoff tại Việt Nam
Đại lý Beckhoff tại Việt Nam | Beckhoff Vietnam
C5240 | 19-inch slide-in Industrial PC
The C5240 Industrial PC expands the C52xx Industrial PC series by a version with four height units and seven PCI and PCIe plug-in card slots in 24 V DC or 110…230 V AC versions. The basic configuration includes three 5¼-inch drive bays behind the front flap. As an option, three additional 5¼-inch drive bays are available ex factory. It is designed for installation in a 19-inch rack and is equipped with components of the highest performance class according to the ATX standard.
C5240-0010 Beckhoff
C5240-0010 19-inch slide-in Industrial PC
Housing 7-slot slide-in housing ATX for 19-inch racks, 4 rack units
all slots for full-length plug-in cards
lockable front flap
card holders
protection class IP 50
operating temperature 0…55 °C
weight of the basic configuration 17.0 kg (37.5 lbs)
dimensions (W x H x D) 482 x 177 x 511 mm (19" x 7" x 20.1")
depth behind the front 471.3 mm (18.56”)
Features processor Intel® Celeron® G3900 2.8 GHz, 2 cores (TC3: 50)
ATX motherboard for 6th and 7th Generation Intel® Core™ i3, Core™ i5, Core™ i7, Celeron® or Pentium®
2 PCIe x1 slots, 2 PCIe x4 slots, 1 PCIe x16 slot and 2 PCI slots free
4 GB DDR4 RAM, expandable to 64 GB, with a 32 bit operating system only 3 GB are addressable.
graphic adapter integrated inside the Intel® processor, 2 DVI and 1 DisplayPort connector.
on-board dual Ethernet adapter with 2 x 100/1000BASE-T connector
on-board SATA RAID 1 controller, Intel® Rapid Storage Technology
hard disk, 3½-inch, 1 TB
4 serial ports RS232 on-board, 1 of these RS232 ports is led out with 9-pin D-sub connector;
PS/2 keyboard socket and PS/2 mouse socket
100…240 V AC full range power supply